szkolenia i kursy
Kościaniacy w Augustowie 2016-06-14
Zdjęcie główne

Kolejne punkty w klasyfikacji generalnej.

W dniach 04-05.06.2016 na wodach jeziora Necko w Augustowie odbyła się regaty Pucharu Polski klasa Omega. W regatach o Puchar Burmistrza Augustowa zgłosiły się 38 załóg. Na starcie zjawiło się 16 załóg w klasie Sport oraz 22 załogi w klasie Standard w tym załoga LIRA KKŻ Kościan startująca w składzie sternik – Przemysław Witkowski, załoga Przemysław Pawlaczyk, Mariusz Rzepka. W regatach poza Naszą załogą startowała cała czołówka Pucharu Polski łącznie z Romualdem Knasieckim oraz Krzysztofem Małeckim mistrzami świata w Klasie Cadet.

W sobotę, o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste otwarcie regat. Pierwszy start zaplanowano na 12:00. Wiatr był zmienny zarówno w sile ( od 2 do 5 w skali Bouforta) jak i w kierunku (zmiany dochodziły do 30 stopni), czyli warunki były bardzo trudne i wymagające. Pierwszy dzień w klasie Omega Standard wygrała załoga Romualda Knasieckiego przed Jarosławem Cieślakiem i Radkiem Stachurskim. Załoga LIRA KKŻ Kościan żeglowała poprawnie i równo we wszystkich 5 wyścigach zajmujące miejsca 9, 9, 8, 7 , a bardzo dobrze popłynęła w wyścigu nr 4 w którym uplasowała się na 2 pozycji. Pierwszy dzień zmagań zakończyła na dobrym 7 miejscu.

W niedzielę, zgodnie z prognozami pogoda była podobna jednakże wiatr momentami ”gdzieś znikał”, co sprawiało jeszcze wieksze problemy załogom. Udało się rozegrać jeszcze 3 wyścigi na trasie góra – dół z boją rozprowadzającą. We flocie Omega Standard zwyciężyła najrówniej żeglująca załoga Romualda Knasieckiego wygrywając dwa wyścigi. Za jego plecami na drugiej pozycji uplasował się Jarosław Cieślak a na III miejscu zawody zakończył Janusz Zimmer. Załoga Przemysława Witkowskiego - LIRA KKŻ Kościan ponownie żeglowała równo zajmując miejsca 4, 7 oraz 5 co dało im w niedzielnych wyścigach 5 miejsce. W całych regatach jednak utrzymali miejsce 7 z niewielką stratą do Darka Bałazego, który zajął 6 pozycje. Dodajmy iż Bałazy jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Klasie Omega. Kościańska załoga po III tegorocznych edycjach Pucharu Polski sklasyfikowana jest na 5 miejscu z nie dużą stratą do miejsca 3.