lupa
zajęcia dla dzieci
sporty wodne
położenie
sprzęt
szkolenia i kursy
Grecja 04 - 11.05.2012 r.

Wyprawa morska do Grecji.

Samochodami do Berlina. Samolotem z Berlina do Aten, popływanie po Morzu Egejskim, odwiedzenie kilku wysp greckich, no i oczywiście Akropol, a następnie powrót. Wszystko w czasie od 04-11.05.2012 r.

Załoga w składzie:

Jerzy Kliemann - kapitan

Cyryl Nowicki, Marian Łączny i Sławomir Schwarz - I wachta

Przemysław Nowak i Zbigniew Szewczyk   - II wachta

Krzysztof Witkowski i Hieronim Schwarz   - III wachta

Piotr Mitelski i Karol Hohensee               - IV  wachta

Popływaliśmy. Jako pierwszą wyspę  wzięliśmy sobie za cel i jej zwiedzenie to Santorini /Thira/. Bo to przecież podobno pozostałość po zaginionej Atlantydzie. A następne wyspy to Ios, Serifos i Kythos. Możemy powiedzieć, że zaliczyliśmy Cyklady. Inne wyspy, to już następnym razem.

Wszystkie te wyspy urokliwe i było co zwiedzać. Pogoda sprzyjała. Ciepło. Woda także. Wiatr sprzyjał, w pewnym momencie mieliśmy 9B. No i zasuwaliśmy 10,5 knota. Mały drobiazg, żagle mieliśmy stare, wydmuchane, no i nie wytrzymały, chociaż były do połowy zrefowane. Te rolfoki i rolgroty dobre, a przede wszystkim wygodne. Ale nie zastąpią prawdziwych żagli z listwami.

Można trochę tęsknić za dalszym pływaniem po ciepłych wodach. No bo można pływać w samych gaciach. No a na Bałtyku kilka swetrów i kurtka i jeszcze sztormiak. Jest różnica.

A Grecy mili ludzie, wszystko idzie załatwić. Nie ma sprawy, której by nie szło. Trochę tylko należy się potargować. Jedzenie smaczne. Zwłaszcza ryby, no i wino! Nie ma posiłku bez tego szlachetnego trunku.

Pozostał niedosyt, no i chęć powrotu na ciepłe wody. Zobaczymy!

Płyniemy. Ios. Santorini. Akropol.
Akropol. Wyprawa na Akropol. Ateny. Akropol.
Ateny. Kurs na Santorini. Akropol. Santorimi.
Akropol. Na maszcie. Marina w Atenach.


nasze wyprawy
„pogoda”
W lewo Listopad 2019 W prawo
NdPnWtŚrCzPtSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama